ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ

"ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ"

Громадсько-політичне видання

ПРО ПРИЗОВ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ

Визначено умови призову на строкову військову службу офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів України та отримали первинні офіцерські звання. Про це під час брифінгу для представників ЗМІ повідомив начальник Головного управління персоналу – заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал – лейтенант Артур Артеменко.

Він нагадав, що на строкову офіцерську службу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри, мають вищу освіту не нижче бакалавра і яким присвоєно первинне офіцерське звання.

«Відповідно до наказу Міністерства оборони України № 170 строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складає 18 місяців», — уточнив він.

Особи, які отримають повістки з військкоматів, зобов’язані у визначений термін прибути на пункти збору для проходження служби. У разі неявки без поважних причин, які мають бути документально підтверджені, громадяни несуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Підставою для відкладення призову, відповідно до чинного законодавства, можуть бути сімейні обставини, стан здоров’я, відстрочка може надаватися для набуття освіти або для продовження трудової діяльності.

Генерал-лейтенант Артур Артеменко нагадав, що призовний ресурс офіцерів запасу згаданої категорії лише за останні 7 років складає 91957 осіб. З них на службу буде призвано необхідну кількість, щоб укомплектувати первинні офіцерські посади.

Начальник Головного управління персоналу — заступник начальника Генерального штабу ЗС України уточнив, що на посади у частинах, які виконують завдання в АТО, залучаються лише офіцери військової служби за контрактом.

Офіцери військової служби за призовом проходитимуть службу поза межами АТО у пунктах постійної дислокації військових частин та підрозділів.

— Вони (офіцери запасу) також можуть залучатися до служби в АТО, але лише в добровільному порядку і після укладення відповідного контракту, — наголосив генерал-лейтенант Артур Артеменко.
Під час призову офіцерів запасу офіцерів запасу з числа випускників військових кафедр українських ВНЗ, який здійснюватиметься за наказом Міністра оборони України громадяни чоловічої та жіночої статі можуть залучатися до служби на рівних умовах.

— Всі — чоловіки й жінки — будуть призиватись на рівних умовах.
Хочу зазначити, що жінки довели свою спроможність виконувати завдання також і в районах проведення АТО не гірше за чоловіків. Ми пишаємось такими жінками. Тож жінки будуть також залучатись до служби визначеним порядком - зауважив він відповідаючи на запитання журналістів.

За даними Головного управління персоналу ГШ ЗС України, станом на кінець травня 2017 року в Збройних Силах України проходять службу понад 28 тисяч військовослужбовців жінок з них 3,2 тисячі є офіцерами.

Слід зазначити, що відповідними змінами до наказу Міністерства оборони України від 27.05.2014 №337 визначено перелік ВОС і штатних посад, на які дозволяється призначати військовослужбовців жінок: стрільців, снайперів, розвідників, кулеметників, гранатометників, механіків – водіїв, інструкторів з тактичної медицини, навідників, зенитніків, техніків, командирів відділень, командирів бойових машин та інших спеціальностей.

Владислав ХОБОТ,
військовий комісар Запорізького ОМВК, підполковник.Comments (0)

Leave Comment