ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ

"ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ"

Громадсько-політичне видання

Щирі слова подяки від освітян Запорізького району

Наприкінці травня в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» за підтримки соціальної програми Дружини Президента України Марини Порошенко. На заході були присутні близько 400 освітян Запорізької, Дніпропетровської, Житомирської, Хмельницької та Чернігівської областей. Для працівників освіти був запропонований курс, який дасть відповіді на багато практичних запитань, а його результати сприятимуть розвитку та поширенню інклюзивної освіти в Україні. Безумовно, саме таке навчання є основою недискримінації та залучення до освітнього процесу всіх його учасників. Тобто діти зможуть:

- ходити в школу, а не бути у замкненому просторі;

- мати друзів, а не бути ізольованим від соціуму;

- розвиватися і відчувати себе потрібним, а не чекати допомоги ззовні;

- навчитися жити самостійним життям, а не залежати від інших.

В рамках тренінгу Благодійний Фонд П.Порошенка запропонував систему освітніх послуг для осіб з особливим освітніми потребами, яка побудована за принципом «школа для всіх». Це означає, «особливі» діти на рівні з іншими зможуть навчитися в умовах інклюзивного середовища – з урахуванням їх індивідуальних потреб.

У ході тренінгу були розглянуті такі питання: «Нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти» (Симоненко Т., начальник відділу освіти дітей з особливими потребами Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України), «Міфи інклюзії у загальноосвітній школі» (Хіврич В., заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації), «Класний менеджмент як сучасна технологія перетворення освітнього середовища» (Скрипник Т., професор Інституту людини Київського університету ім. Б. Грінченка) та багато інших.

Організація тренінгу пройшла на найвищому рівні. Кожен учасник, особисто від Марини Порошенко, отримав сертифікат.

Щиро дякуємо Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Запорізькому районному відділу освіти та особисто дружині Президента України, Голові Благодійного Фонду П. Порошенка Марині Порошенко за надану можливість взяти участь у тренінгу для працівників освітньої сфери, та отримати такі необхідні в наш час знання. Розраховуємо на подальшу співпрацю!

Учасники тренінгу, представники Запорізького району.

 Comments (0)

Leave Comment