ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ

"ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ"

Громадсько-політичне видання

Райський куточок “Aquazoo-Петропіль”

Шостого серпня районній газеті “Червоний промінь” виповнюється 78 років із дня виходу першого номера в світ. Упродовж всіх цих років над її створенням працювало і працює не одне покоління професійних масмедійників, які своєю працею тримають марку видання, знаходять нових друзів-читачів, дописувачів та прихильників газети.

День народження – чергова нагода зібратися усьому колективу та ветеранам ра-зом. Святкування, як годить-ся журналістам, пройшло з користю, із знайомством но-вих та цікавих місць відпочинку нашого району. На цей раз журналісти перевтілилися в агротуристів і відвідали два комплекси "зеленого" туризму – Центр сільського туризму "Aquazoo-Петро-піль" та садибу "Хутір Петер-сона" в Червоному Яру. Ра-зом з нами на екскурсії були і дітки з Лукашевого.

Aquazoo-Петропіль –
візитна туристична картка району

Червонопромінців у Петрополі гостинно зустрів директор особистого селянського господарства Борис Ігнатко. Борис, у свої 26 років, – активний громадський діяч і, окрім розвитку агроту-ризму в районі, очолює гро-мадські організації "Розвиток Громадянського Суспільства України", "Асоціація агроту-ризму Запорізького краю", Громадську раду при РДА, а ще він член районної Коор-динаційної ради з питань розвитку підприємництва, перший заступник голови регіональної ради підприємців при ОДА. Офіційне відкриття агрооселі відбулося ще у 2015 році, за цей короткий час, вкладаючи зусилля в улюблену справу, Центр став популярним місцем відпо-чинку мешканців не лише Запорізької області, а й сусідніх. Сьогодні “Аквазоо” є не лише центром "зеленого" туризму, це осередок різноманітних проектів та локацій. Тут діють проект "Школа агротуризму", майстерня майстер-класів, проводяться традиційні національні свята, шкільні та благодійні екскурсії, а ще це медіацентр для проведення тренінгів, форумів, семінарів. Деякі проекти відбуваються у співпраці з ЄС та іншими міжнародними фондами – і це не весь перелік досягнень колективу Центру.

Дитячий рай

Мальовнича природа, затишок та контактний зоопарк – все, що необхідно для вдалого сімейного відпочинку, для "дітей асфальту" – райський куточок.
Садиба поєднує в собі спілкування з тваринами, музей агротехніки, різноманітні виставки (колекції сільгоспзнарядь, військової техніки в мініатюрах, пічних дверцят, які виповнюють бажання тощо), на "Хуторі" також можна взаємодіяти з тваринами, вивчити гончарне та ковальське ремесла, спробувати себе у майстер-класах.
На вході нас зустрічав позашляховик, пофарбований в зебру з причепом пухнастих кроликів, поруч в басейнах золоті рибки з карпами, які виконують бажання. Журналісти – творчі особистості, тож із захватом сприйняли креативний підхід до підбору імен улюбленців: індик Бенжамін, велетні-кролики Бак і Бані, єноти-полоскуни Дейзі й Чак, віслюк Нікель, страус Жекан, коти Піпік і Цвай, свинки Тітка Пумба, Брумбар, Хонда та Карл, гусак-холмогор Батяня та півники Собачка і Пушкін, байбаки Дональд та Хіларі, носухи Воллі та Олді. Запам'яталась і нова експозиція "Галявина казок" з декоративним вітряком, ставком з рибками, білка Пушок, яка активно займалась ранковим фітнесом, позуючи на камеру, пригадали всі приказки про віслюків, вони не ображались, адже в презент отримали соковиті овочі на обід. А ще дізналися, що у страусів дуже коротка пам'ять – 45 секунд, забудькувата і білка, яка не запам’ятовує, куди ховає свої горішки, яких їй на рік необхідно близько 3 тисяч штук! У музеї сільгосптехніки зберігається лопата прадіда родини, який служив в Червоній армії і відповідав за постачання фронту. І саме цією лопатою він копав окопи, по яких віс-люки перевозили боєприпаси. Дітвора ж не відходила від казкової хатинки "Маші та Ведмедя" та розмовляла "по-індюшиному" на пташиному дворі. Всіх цікавих історій про мешканців зоопарку не пере-рахувати, всі вони дружелюбні і люблять увагу. Тож краще один раз побачити...

Інна МІХНО. Фото автора.


Comments (0)

Leave Comment